Közzétéve: 2018.01.12.

Közzétéve: 2017.12.05.

A Tarczy Lajos Általános Iskolában már hosszú évek óta hagyomány, hogy a nagycsoportos óvodásokat Mikulás környékén meghívják egy játékos, ovisuli délutáni foglalkozásra. Így történt ez hétfő délután is, amikor Mikulásváró délutánt tartottak az intézmény aulájában.
Dr. Kissné Vadicsku Patrícia tanító hírportálunk kérdésére elmondta, minden évben nagy szeretettel hívják és várják a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket, akik örömmel jönnek.

Közzétéve: 2017.12.04.

A Tarczy Lajos Általános Iskolában hosszú évek óta hagyomány, hogy a tanév első félévében vendégül látják a Nátuskerti Óvoda iskolába készülő nagycsoportosait. Nem volt ez másként az idén sem, az izgatott, kíváncsi ovisok ma délelőtt kóstolhattak bele az iskolai életébe. A kezdeményezés lényege, hogy a nagycsoportosoknak be tudják mutatni az iskolát, s az idei évben, újdonságként a szülőknek is lehetőséget biztosítottak arra, hogy elkísérjék gyermekeiket - tudtuk meg Sashalmi Tamásné tanítótól. Mivel a Tarczy Lajos Általános Iskolában emelt szinten tanítják az informatikát, az iskolába készülő gyermekek játékos informatika órán vehettek részt, ezen kívül egy tanteremben a leendő elsős tanítónénik segítségével interaktív feladatokat oldhattak meg a digitális tábla használatával. Az iskolában ezzel nem zárult le az óvodások számára szervezett programok sora, hétfőn délután 16.30 kor Mikulás váró műsor kezdődik, ahová minden nagycsoportos óvodást szeretettel várnak. (Forrás: papa-ma.hu)

Közzétéve: 2017. november 20.

Kedves Nagycsoportos Óvodások!
Sok szeretettel várunk Benneteket szüleitekkel együtt
Télapóváró játszóházunkra
december 4-én fél 5-kor
a Tarczy Lajos Általános Iskola aulájában.

A Tarczy Lajos Általános Iskolában már hosszú évek óta hagyomány, hogy megrendezik az úgynevezett ovisuli rendezvénysorozatot, ahol a nagycsoportos óvodások megismerkedhetnek az iskolával és a leendő tanító nénikkel. Az idei utolsó ovisulis foglalkozás a húsvét jegyében zajlott az intézményben.
Venczel Csaba iskolaigazgatótól megtudtuk, már Mikuláskor is várták a gyerekeket vidám programokkal, valamint idén is invitálták a szülőket a nyílt hét programjaira.

Második alkalommal hívtuk iskolánkba a nagycsoportos óvodásokat szüleikkel.
Decemberben a Mikulás-várás adta a témát az összejövetelre.
Februárban a hétfejű sárkánnyal kellett megküzdeniük iskolánk iránt érdeklődő ovisoknak.
A 7 fejű sárkány minden egyes feje egy-egy próbatételt jelképezett. Tornatermünkben alakítottuk ki az akadálypályát, melyek között különféle ügyességi feladatok szerepeltek.