Közzétéve: 2018.03.23

2018. március 22-én negyedik alkalommal került sor a Reading in English is fun! elnevezésű angol nyelvű olvasási versenyünkre, melyen idén 72 versenyzőt üdvözölhettünk. 72-en vették a kezükbe és ámultak Gulliver kalandjain Lilliputban vagy merültek el a bátor lovagok korában és ismerkedtek meg Artúr király és a kerekasztal lovagjainak legendájával.
Hogy miért jó olvasni? Paulo Coelho, korunk egyik legnépszerűbb brazil írója így vélekedik erről:
Hiszem, hogy amikor valaki könyvet olvas, a fejében megszületik a saját filmje, arcot teremt a szereplőknek, megrendezi a jeleneteket, hallja a hangokat, érzi a szagokat. És pontosan emiatt van az, hogy ha valaki megnézi a filmes változatát egy könyvnek, ami tetszett neki, mindig csalódottan jön ki a moziból, és mindig azt mondja: "a könyv sokkal jobb volt".

Közzétéve: 2018.01.31.

Mindig nagy büszkeséggel tölt el bennünket, ha egy diákunk kiemelkedő sikeréről adhatunk tudósítást. Itt a két tannyelvű tagozaton nem csak a versenyeredmények számítanak szép teljesítménynek, de a sikeres középfokú - és most már jogos büszkeséggel hozzátehetem-, a felsőfokú nyelvvizsga is.

Közzétéve: 2018.01.31.

Sikeres komplex FELSŐFOKÚ angol nyelvvizsgát szerzett nyolcadikos tanulónkról, Horváth Evelinről szóló tudósítás 6.00-tól. Szívből gratulálok a fantasztikus eredményhez és további sok sikert kívánok!

Hardi Tünde

Közzétéve: 2017.12.19.

Közzétéve: 2017.12.12.

A Europe Direct Tájékoztató Központ Wrexham 2017-ben is megszervezte a „European Christmas Tree Decoration Exchange” nevű programot, melyet „A nagy európai karácsonyfadísz csere” néven népszerűsített a Veszprém megyei Europe Direct Tájékoztató Központ. A Tarczy Lajos Általános Iskola a tavalyi évben vett részt a programban először, s a nagy sikernek köszönhetően idén is neveztek rá.

Közzétéve: 2017.11.22.

Kilencedik éve hagyomány már a Tarczy Lajos Általános Iskola kéttannyelvű tagozatán, hogy megemlékeznek az amerikaiak egyik legfontosabb ünnepéről, a hálaadásról. Az Egyesült Államokban csütörtökön tartják a hálaadás napját, a Thanksgiving Day-t, amely a karácsony mellett a legnagyobb amerikai családi ünnep. A hagyomány egészen az 1620-ban a Mayfloweren érkező puritán kivándorlókig vezethető vissza. A telepesek igen nehéz körülmények között kezdték el új életüket, rendkívül hideg telük volt, kevés volt az élelmük, legyengültek és sokan meghaltak, a tavaszt a 102 bevándorlónak csak mintegy a fele érte meg. A következő évben az indiánok megtanították őket a növénytermesztés és a vadászat helyi fortélyaira, így ősszel már bőséges termést takaríthattak be.

Alkategóriák