Közzétéve: 2018.01.08

2017. december 11-én tartották az On-lion országos angol nyelvi verseny döntőjét, melyet két korábbi forduló előzött meg. A döntőbe A0 kategóriában (3-4. évfolyam) a maximum, azaz 300 pontot elért versenyzők jutottak. Ezt a szintet az egész országban 81 diáknak sikerült teljesíteni az idei tanévben. Iskolánkból hat tanuló teljesítette kiemelkedően a döntő, országos fordulót. Itt,  3. fordulóban egy kb. 150 szóból álló szöveget kellett írniuk a diákoknak angolul az Ír-szigettel kapcsolatosan, melyre a versenyzők előzetesen felkészülhettek ugyan, de az esszét 45 perc alatt, tanári felügyelet mellett, önállóan fogalmazták meg, és vetették papírra. A szöveg témáját szabadon választhatták. Az értékelésnél a zsűri előtérbe helyezte a kreativitást és a nyelvhelyességet. 


Diákjaink kitettek magukért, dicséret kitartó munkájukért! Büszkék lehetünk hat tanulónkra, akik mindnyájan országos 4. helyet értek el. Lőrincz László Lénárd és Varga Rebeka Lizett (3.e) felkészítőjük Bertalan Ágnes; Gáspár Péter és Keresztes Csenge (3.e) felkészítőjük Kiss Zsanett; Kiss Hajnal (4.e) felkészítője dr. Kissné Vadicsku Patrícia; Szakács Boglárka (4.e) felkészítője Nagy Gabriella.
Gratulálunk diákjainknak és tanáraiknak a kiváló eredményekhez!